1
1 point

Netflix‘te yayınlanan ve yayınlandıktan sonra her yerde karşımıza çıkan o dizi “Squid Game.” Diziyi izlemeseniz bile Instagram, Facebook, Twitter gibi sosyal medya sitelerinin paylaşımlarından bitirmeniz mümkün.

Oldukça sevilen ve her yerde karşılaştığımız bu diziyi izleyenler için listemize Dizide oynanan oyunları derledik. İlginç detaylara da yer verirken de şaşırmamanız mümkün değil.

Squid Game

Para sıkıntısı çeken yüzlerce insanı bir araya toplayıp, toplam 6 oyunla beraber kazanana yüklü bir miktar para ödülü vereceğini teklif eden turnuva yetkilileri ile turnuvaya katılan oyuncuların yaşadıklarını konu edinen film. Toplam 456 oyuncu ile başlanan yarışmanın kazananı sadece “1” kişidir. Başarısız olanlara ise ödül “ölümdür.”

O△▢ Squid Game Sembolleri

Ddakji (Origami Oyunu)

squid game

Aslında Squid Game dizisinde görebileceğiniz ilk oyun Ddakji yani origami oyunudur. Bu oyunu turnuvada göremesek de turnuvaya katılım oyunu olarak görebiliriz. Dizide ki Ddakji oyunun kuralı ise kaybedilen her tura bir tokat, kazandığı her tura ise 100.000 won yani 84 $ (Dolar, USD) alacağını öğrenir.

Diğer yandan bu origami oyununun kuralı ise iki farklı renkteki kağıtları seçip, (mavi ve kırmızı) diğer kartın üzerine atıp ters çevirmek. Ddakji (Origami Oyunu) oyunu Squid Game Dizisinin ilk (birinci) oyunudur.

Kırmızı IşıkYeşil Işık Oyunu

Belki de sosyal medya mecralarında en çok yayılan oyun olsa gerek, turnuvada oynanan ve insanların ilk defa “ben neredeyim lan” dediği oyun Kırmızı IşıkYeşil Işık oyunu.

Turnuvaya katılan oyuncular ölümle tanıştığı bu oyun aslında biz izleyiciler için çok basit ama turnuvada ki her şeyden habersiz oyuncular için çok zor.

Oyuncak bebeğimiz arkasını dönüp #Kırmızı Işık #Yeşil Işık şarkısını söyleyip bir anda arkasını dönüyor, arkasını döndüğünde ise hareket eden oyuncuları öldürüyor. Ölmemek için tek kural ise, bitiş çizgisine ulaşanlar kazanır.! Kırmızı IşıkYeşil Işık oyunu Squid Game dizisinin turnuvadaki birinci oyunudur.

Şeker Kalıbı Oyunu

Dizinin ikinci oyunu olan şeker kalıbı oyununda, şekerin içinde bulanan şekili kırmadan çıkarmak. Geçen her dakika yanınızda şekeri kırılan oyuncuların öldürülmesi, oyunu zorlaştırıyor.

Bir daire veya üçgen nispeten diğer şekillere göre kolay olsa da diğer şekilleri seçtiyseniz işiniz zorlaşıyor. Eğer şekiller kırılır yada bozulursa oyundan eleniyorsunuz. Yani öldürülüyorsunuz…

Artık turnuva başladı ilk oyunu kazananlar şok olmakla beraber ikinci oyunu bekliyor ama oyun hakkında spoiler alamayan oyunculara “turnuva yetkilileri” diyelim biz onlara bir şekil seçmelerini istiyor. Şekillerimiz daire, üçgen, yıldız ve şemsiye şekilleri.

Habersizce istediği şekili seçen oyuncularımızın önünde ki oyun zorluğu şeker kabının içinde bulunan şekilleri, seçtiğimiz şekili kırmadan çıkarmak. Ufacık bir çatlak olursa kazancınız ölüm oluyor maalesef. En zor şekil ise “Şemsiye” şekili bu arada. Şeker Kalıbı Oyunu Squid Game dizisinin turnuvadaki ikinci oyunudur.

Halat Çekme Oyunu

Standart bir halat çekme oyunu ama bu sefer turnuva yetkilileri öldürmüyor, oyuncular birbirini öldürüyor nasıl mı? Uçurumun üzerinde bulunan takımlar halatı çekmeye başlıyor, hangi taraf halatı çekemezse diğer takım tarafından uçurumdan düşmeye mahkum bırakılıyor.

100 metre yükseklikten düşen takım hayatını kaybederek 3. oyuna veda ediyor. Üçüncü oyunumuzun kuralını aslında öldür ya da öl olarak söyleyebiliriz. Halat Çekme Oyunu Squid Game dizisinin turnuvada ki üçüncü oyundur.

 Misket Oyunu

Küçükken oynadığımız misket oyunu ile tamamen aynı, mahalle kurallarımızın tek dışına çıkan oyun kuralı ise “ölüm”. Oyun başlamadan önce turnuva oyuncularına 1 takım arkadaşı seçmeleri söyleniyor ve oyun hakkında spoiler’i olmayan turnuva oyuncularımız birlikte takım olacağı güçlü kişileri seçmeye başlıyor ama o da ne!!! Seçilen takım arkadaşına karşı oynayacaklar.

İki kişide bulunan toplam 20 misketi alan ölümden kurtulup diğer oyunu oynamaya hak kazanıyor. Esprimi de yapmak istiyorum. “Ankara misket oyun havası ile ilgili hiçbir alakası yoktur!” 🙁 Misket Oyunu Squid Game dizisinin turnuvadaki dördüncü oyunudur.

Cam Köprü Oyunu

Beşinci oyunumuz cam köprü oyunu. Cam köprü oyununa gelen turnuvada ki oyuncularımızın bu sefer becerileri, yetenekleri değil. Şansları, ezber yetenekleri ve ileri görüşlülükleri konuşacak. Cam panellerden oluşan köprünün üzerinde adım adım gidebileceğiniz yan yana iki cam bulunmakta birisi kolay kırılabilen bir cam diğeri ise kırılmaya dayanıklı temperli bir cam.

18 adım atabileceğiniz bu cam köprüde toplam 36 adet cam bulunmakta eğer ki kırılan cama basan oyuncular olur ise düşmek, ölümü kazandıracaktır. Köprüyü geçmekte yetmiyor köprüyü geçtikten sonra köprünün üzerinde patlamayan camlar aniden patlıyor ve adeta cam yağmuruna bu oyunu kazanan oyuncular tutuluyor. Cam Köprü Oyunu Squid Game dizisinin turnuvadaki beşinci oyunudur.

Kalamar Oyunu

Gelelim turnuvadaki son oyunumuz yani altıncı oyunumuza. Oyunu kısaca anlatmak gerekirse, oyunun kuralı sona kalan 2 arkadaşımızdan birisinin ölmesi ve ellerinde birer bıçak bulunmakta. Oyun aslında burada ikiye ayrılıyor ya oyunu oynayıp kazanacaksın ya da elindeki bıçakla oyunu oynamadan rakibini öldüreceksin. Hemencecik oyunumuzu anlatayım.

Kum üzerinde bulunan alanımızda hücumcu ve savunmacı bulunmakta. Hücumcumuzun amacı, sahanın karşısında bulunan ev karesine gitmek ama tek ayakla. Savunmacı ise hücumcuyu durdurmak tabii ki ne pahasına olursa olsun. Bu paha ise elimizde ki bıçak. Kalamar Oyunu Squid Game dizisinin turnuvadaki son oyundur. (altıncı oyun)

Squid Game dizisini izlemeyenler için bu yazımızı önermesem de yeni izleyenler oyunların sıralamasına bakmak için bu yazımızı gönül rahatlığı ile okuyabilir. Sorgularımızın arasında size yardımcı olacağımız; Squid Game İzle, Squid Game Dizisi ücretsiz izle, Squid Game Filmi, Squid Game indir ve reklamsız izle seçenekleri sorgularımız arasındadır.

Diğer yandan ise siz değerli okurlarımıza Squid Game oyuncuları kim, Kore filmi ve Squid Game oyun sıralaması ve oyunlar hakkında bilgi vermeye çalıştık. Squid Game dizisinin en büyük ipuçu gibi konularda bile yardımcı olmaktadır. Squid Game oyuncular ve Squid Game karakterlerine diğer yazımızdan ulaşabilir ve okuyabilirsiniz.

Squid Game 1. Sezon ve 2. Sezon hakkında ki gelişmeler diğer günler tarafından hececiler.com tarafından okuyucalarımıza aktarılacaktır. Squid Game eşofman, Squid Game ne anlatıyor ve konusu ve roblox.67 numara, Bey Amca (yaşlı adam), Ali, polis ve 456 kimdir?

Lee Jung-jae kimdir?

Lee Jung-jae Güney Koreli aktör ve modeldir. İlk olarak model olarak çıkış yaptı, ardından oyunculuk kariyerine televizyonda, özellikle kampüs dizisi Feelings ve ikonik drama dizisi Sandglass ile başladı. An Affair’deki oyunculuk başarısından sonra, Lee’nin film kariyeri başladı.

Lee Jung-jae (Korece: 이정재; 15 Aralık 1972 doğumlu) Güney Koreli aktör ve modeldir. İlk olarak model olarak çıkış yaptı, ardından oyunculuk kariyerine televizyonda, özellikle kampüs dizisi Feelings (1994) ve ikonik drama dizisi Sandglass (1995) ile başladı. 

An Affair‘deki (1998) oyunculuk başarısından sonra, Lee’nin film kariyeri başladı. Aralarında Il Mare (2000) ve Over the Rainbow (2002), melodram Last Present (2001), komedi Oh! Brothers (2003), aksiyon filmleri The Last Witness (2001) ve Typhoon (2005), soygun filmi The Thieves (2012), kara film New World (2013) ve dönem filmi The Face Reader (2013). 

City of the Rising Sun (1999) ile Blue Dragon Film Ödülleri’nde ve The Housemaid ile Fantasporto Yönetmenler Haftası’nda (2010) En İyi Erkek Oyuncu ödüllerini kazandı.

Squid Game dizisinde Lee Jung-jae gerçek adı oyuncu – karakter adı ise Seong Gi-hun

Gerçek adı ise Lee Jung-jae

HoYeon Jung kimdir?

HoYeon Jung Güney Koreli bir manken ve oyuncu. Vogue onu “Kore’nin bir sonraki top modeli” olarak adlandırdı ve aynı adı taşıyan şovun 4. sezonunda yer aldı. Models.com tarafından “En İyi 50” moda modelinden biri olarak gösterildi.

Jung, kariyerinin başlarında sahip olduğu alev kırmızısı saçları ve “ateşli” kişiliği ile tanınır. 16 yaşında modellik yapmaya başladı.Seul Moda Haftası’nda bir menajer olmadan modellik yaptı ve ESteem Models’e imza atmadan önce orada yerleşti ve halka açık olmak için Kore’nin Next Top Model’inde yer aldı. 

Korea’s Next Top Model’den sonra Vogue Girl KoreaNaylon Korea ve ELLE Wedding gibi dergilerde yer aldı. Ayrıca Shin Hyun-ji ve Hwang Hyun-joo ile First Look Korea dergisinin yayılmasında ve Lucky Chouette için bir kampanyada yer aldı.

Jung, 2016’da Louis Vuitton’a özel olarak uluslararası giriş yaptı ve aynı zamanda Açılış Töreni ile çıkış yaptı. O sezon ayrıca Marc Jacobs, Fendi, Max Mara, Alberta Ferretti ve Rag & Bone için yürüdü.

Sephora’nın “Let’s Beauty Together”, Chanel, Gap, Inc., Hermès, ve Louis Vuitton reklamlarında yer aldı.

Jung, Vogue JaponyaVogue KoreW Kore ve Harper’s Bazaar Kore‘nin kapağında yer almanın yanı sıra VogueBritish VogueDazedLove dergisi ve CR Fashion Book için başyazılarda yer aldı.

Models.com, 2017’de onu sırasıyla “En İyi Yeni Oyuncu” ve “Yılın Modeli” adayı seçti.

2021 yılında Netflix dizisi Squid Game ile ilk çıkışını yaparak oyunculuğa adım attı.

Squid Game dizisinde HoYeon Jung gerçek adı oyuncu – karakter adı ise Kang Sae-byeok

Gerçek adı ise HoYeon Jung

Squid Game Hakkında

SORGU LİSTESİ

squid game 2.sezon izle

squid game 1.sezon izle

squid game 1. birinci oyun nedir hangi oyun.

squid game 2. ikinci oyun nedir.

squid game 3. üçüncü oyun nedir

squid game 4. dördüncü oyun nedir

squid game 5. beşinci oyun hangisi

squid game 6. altıncı oyun hangisi

squid game 7. yedinci oyun belli oldumu

squid game oyuncu listesi

squid game oyun listesi ve hangi oyunlar oynandı.

Squid Game (Korece: 오징어 게임, Ojing-eo Geim), Netflix tarafından 17 Eylül 2021 tarihinde dünya çapında yayınlanan Güney Koreli bir drama dizisidir. Hwang Dong-hyuk tarafından yazılıp yönetilen filmin başrollerinde Lee Jung-jae, Park Hae-soo, O Yeong-su, Wi Ha-joon, Jung Ho-yeon, Heo Sung-tae, Anupam Tripathi ve Kim Joo- ryoung oynamıştır.

Ana karakterler

 • Lee Jung-jae – Seong Gi-hun (No. 456)

Bir şoför ve kumar bağımlısı, annesiyle birlikte yaşıyor ve kızını maddi olarak desteklemek için mücadele ediyor. Birçok borcunu kapatmak için oyuna katılır.

 • Park Hae-soo – Cho Sang-woo (No. 218)

Bir menkul kıymetler şirketindeki yatırım ekibinin başkanı, Gi-hun’un küçük bir öğrencisiydi ve Seul Ulusal Üniversitesi’ne giren yetenekli bir öğrenciydi, ancak şimdi müşterilerinden para çaldığı için polis tarafından aranıyor.

 • Yeong-su Oh – Oh Il-nam (No. 001)

Dışarıda ölmeyi beklemek yerine Oyunu oynamayı tercih eden beyin tümörlü yaşlı bir adam.

 • Anupam Tripathi – Abdul Ali (No. 199)

İşvereni ona aylarca ödeme yapmayı reddettikten sonra genç ailesine bakmak için Oyuna giren Pakistanlı bir yabancı işçi.

 • HoYeon Jung – Kang Sae-byeok (No. 067)

Hayatta kalan aile üyelerini bu ülkeden bulabilecek ve geri alabilecek bir komisyoncu için ödeme yapmak üzere Oyuna giren Kuzey Koreli bir sığınmacı.

 • Wi Ha-joon – Hwang Jun-ho

Kayıp kardeşini bulmak için Oyuna gizlice giren bir polis memuru.

 • Heo Sung-tae – Jang Deok-su (No. 101)

Büyük kumar borçlarını kapatmak için Oyuna giren bir gangster.

 • Kim Joo-ryoung – Han Mi-nyeo (No. 212)

Zavallı bekar bir anne olduğunu iddia eden gizemli ve manipülatif bir kadın.

Yardımcı karakterler

Yarışmacılar

 • Yoo Sung-joo – Byeong-gi (No. 111)

Yaklaşan oyunlar hakkında bilgi karşılığında ölü katılımcıların organlarını kaçakçılığı yapan bir grup yozlaşmış gardiyanla gizlice çalışan bir doktor.

 • Lee Yoo-mi – Ji-yeong (No. 240)

Tacizci babasını öldürdükten sonra hapisten yeni çıkmış genç bir kadın.

 • Kim Si-hyun (No. 244)

Dindar bir papaz.

 • Lee Sang-hee (No. 017)

30 yılı aşkın deneyime sahip bir cam üreticisi.

 • Kim Yun-tae (No. 069)

070 numaralı eşiyle Oyuna katılan bir oyuncu.

 • Lee Ji-ha (No. 070)

069 numaralı eşiyle Oyuna katılan bir oyuncu.

 • Kwak Ja-hyoung (No. 278)

Deok-su’nun grubuna katılan ve onun uşaklığını yapan bir oyuncu.

 • Chris Chan (No. 276)

Halat çekme oyununda Seong Gi-hun’un grubuna katılan bir oyuncu.

Personeller

 • Gong Yoo, oyun için katılımcı toplayan bir satıcı rolünde (Bölüm 1 ve 9)
 • Lee Byung-hun, Ön Adam / Hwang In-ho rolünde. (Bölüm 8 ve 9)

Siviller

 • Kim Young-ok, Gi-hun’un annesi rolünde.
 • Cho Ah-in, Gi-hun’un kızı Seong Ga-yeong rolünde.
 • Kang Mal-geum, Gi-hun’un eski eşi ve Ga-yeong’un annesi rolünde.
 • Park Hye-jin, Sang-woo’nun annesi rolünde.
 • Park Si-wan, Kang Cheol, Sae-byeok’un erkek kardeşi rolünde.

Dublaj Oyuncu Kadroları

2021 yılında Netflix dizisi Squid Game ile ilk çıkışını yaparak oyunculuğa adım attı.

Squid Game dizisinde HoYeon Jung gerçek adı oyuncu – karakter adı ise Kang Sae-byeok

Gerçek adı ise HoYeon Jung


Beğendiğini biliyorum. Hadi arkadaşlarınla paylaş!

1
1 point

Tepkini Çok Merak Ediyorum

Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Sevimli Sevimli
0
Sevimli
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Haykırdım Haykırdım
0
Haykırdım
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Korkutucu Korkutucu
1
Korkutucu

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Index
Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format