0
1 share

Marvel Filmleri | Hem kronolojik hem de hikayeye uyan en iyi sıralama ile sürekli güncellenen listemize hoşgeldiniz. Listemiz de filmler hakkında kısa bilgileri ve IMDb puanlarına da yer verdik. Öncelikle Marvel nedir? Kimdir? Filmleri? gibi sorulara bakalım. Listemizde tüm Marvel filmlerinin fragramanı özeti ve bilgisi yanı sıra IMDb puanı ve trailer videolarına da listeledik.

Marvel Filmleri 2022,

Marvel Filmleri 2021,

Marvel filmleri izleme sırası ve Marvel serisi,

MARVEL

Marvel Entertainment, Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir eğlence şirketidir. Şirket, 2 Haziran 1998 tarihinde Marvel Entertainment Group ve ToyBiz’in birleşmesi sonucu kurulmuş olup 2009 yılında The Walt Disney Company tarafından satın alındı. Şirketin merkezi New York’ta yer almaktadır.

Marvel Entertainment, günümüzde The Walt Disney Company’nin yan kuruluşu olup özellikle Marvel Comics, Marvel Animation ve Marvel Television bölümleri tanınır. Eskiden Marvel çatısı altında bulunan Marvel Studios, günümüzde doğrudan The Walt Disney Studios’un bir alt kuruluşu haline geldi.

marvel filmleri
Marvel Logo

Marvel Entertainment, yıllar boyunca, çeşitli işletmelerdeki diğer şirketlerle çeşitli ortaklıklar ve müzakerelere girmiştir. Marvel, 2019’dan itibaren Sony Pictures ve Universal Pictures ile film lisans sözleşmelerine ve Universal Parks & Resorts ile tema parkı lisans sözleşmesine sahiptir. Universal Parks & Resorts ile olan sözleşmelerinin yanı sıra, Marvel’in karakterleri ve mülkleri de Disney Parks’da da ortaya çıkmıştır.

1. Kaptan Amerika: İlk Yenilmez / (2011)

Günümüzde, Kuzey Kutbu’ndaki bilim adamları eski, donmuş bir uçağı ortaya çıkarırlar. Mart 1942’de, Nazi korgeneral Johann Schmidt (Red Skull) ve adamları, Alman işgali altındaki Norveç’in Tønsberg kasabasından anlatılmamış tanrısal güçlere sahip Tesseract adlı gizemli bir kalıntıyı çalmışlardır. Schmidt’in amacı Berlin’i düşürmek ve bununla beraber dünyayı ele geçirmektir.

Yönetmeni: Joe Johnston

Devam filmi: Captain America: The Winter Soldier

IMDb: 6.9

Kaptan Amerika: İlk Yenilmez Trailer – Fragmanı – Klipler – Teaser – Video – Özet

2. Demir Adam / Iron Man (2008)

Tony Stark, Afganistan’da Amerikan Generallere yeni silahının sunumunu yapar. Dönüş yolunda bir takım terörist tarafından saldırıya uğrarlar. Tony ve yanındaki askerler Stark malı silahlarla vurulmaktadır. Askerler ölür. Tony tutsak edilir. Teröristler ondan yeni silahından kendilerine yapmalarını isterler. Kendisiyle tutsak edilen Yinsen adında bir adam akü yardımıyla Tony’nin vücuduna isabet eden şarapnel parçalarının kalbine gitmesini engellemiş ve onun hayatını kurtarmıştır. İlk küçük bir ark-reaktörü yaparak Tony’nin göğsüne yerleştirirler. Bu şarapnel parçalarının kalbine gitmesini engeller. Sonra birlikte silah yapıyor gibi görünüp gizliden bir zırh yaparlar.

Yönetmeni: Jon Favreau

Devam Filmi: Iron Man 2

IMDb: 7.9

Demir Adam / Iron Man Trailer – Fragmanı – Klipler – Teaser – Video – Özet

3. The Incredible Hulk (2008)

Bruce Banner, Brezilya’da yaşamaktadır. Öfke kontrolü öğrenmeye ve kendisini kurtaracak bir formül bulmaya çalışıyordur. Amerikan General onu aramaktadır. Onu bulurlar ancak Hulk kaçar ve ona yardım etmeye çalışan bir doktoru bulmak için Amerika’ya geri döner. Generalin ekibinde takıntılı bir asker vardır ve ne pahasına olursa olsun Hulk’u yakalamak ister. Hulk gibi güçlenmek için serumu kendi üzerinde dener ve Abomination‘a dönüşür. Abomination sokaklarda terör estirirken Hulk gelir ve kapışırlar. Hulk yener ve kayıplara karışır.

Yönetmeni: Louis Leterrier

Önceki film: Hulk

IMDb: 6.6

The Incredible Hulk Trailer – Fragmanı – Klipler – Teaser – Video – Özet

4. Demir Adam 2 / Iron Man 2 (2010)

Ivan Vanko adında rus bir adam babası ölüm döşeğinde iken babasının Stark’lardan intikam almasını istemesi üzerine bir silah üzerine çalışmaya başlar. Tony, dünyaya gizli kimliğini ilan ettiği için hükûmet tarafından demir adam zırhını devlete teslim etmesi için baskı görmektedir. Tony kendisinin barışı sağladığını söyleyerek zırhı vermeyeceğini söyler. Halktan da destek alır. Bu sırada yanına sekreter olarak Natalia Romanova adında bir kadını işe alır. Tony Monaco da bir F3 yarışına katılır. Yarış sırasında Ivan piste girer ve kamçı tipi elektrikli silahı ile Tony’nin arabasına saldırır. Pepper ve happy zırhını Tony’ye getirirler. İkisi kapışır. Tony bayağı hırpalandıktan sonra Ivan’ın güç reaktörünü söker ve onu etkisiz hale getirir. Ivan “Kaybettin.” der. Tony hapishanede onu ziyaret eder. Ivan ona güç reaktörünü babasının yaptığını, Tony’nin babasının ondan çaldığını söyler. Ayrıca insanlar Tanrının kanadığını görünce ona inancını kaybeder der. Sonrasında senatörlerden baskılar gelmeye başlar.

Yönetmen: Jon Favreau

Devam filmi: Iron Man 3

IMDb: 6.9

Iron Man 2 Trailer – Fragmanı – Klipler – Teaser – Video – Özet

5. Thor (2011)

M.S. 900’lerde Asgard kralı baş tanrı Odin dünyaya saldıran Buz devleri ve onların kralı Laufey ile savaşır. Asgard orduları ve Einherjar lejyonları, buz devlerini yenerler ve onların güç kaynağı olan “Antik Kışlar” adlı sandığı ele geçirirler. Asırlar sonra Thor’un, Asgard tahtının varisi olarak ilan edileceği gece, Buz devlerinden bir grup Asgard’a gelerek sandığı çalmak isterler. Ama başarısız olurlar. Odin’in emrine karşı gelen Thor ve arkadaşları Buz devlerinin yurdu olan Jötunheimr’e gider ve savaş başlatırlar. Thor ve arkadaşlı, buz devleri tarafından köşeye sıkıştıkları sırada Odin gelir ve onlar adına özür diler. Laufey kabul etmez. Odin, “Peki, öyle olsun,” diye söyler; Thor ve arkadaşlarını kaçırır. Bu yaptığının cezası olarak da Thor’un çekici Mjöllnir’i elinden alarak dünyaya sürgün eder ve Thor’un lâyıklığını bozar. Thor, Bifrost’tan geçerek New Mexico’ya, araştırma yapan bir astrofizikçi bilim adamlarının arasına düşer. Thor’un arasından geçip düştüğü ışınları gören bilim adamları bunun “Einstein-Rosen Köprüsü” olduğunu düşünürler; Thor, onlara Asgardı ve Gökkuşağı Köprüsü’nü açıklamasına rağmen bir türlü anlamazlar. Thor, bilim adamlarından öğrenir; çekici dünyadadır.

Yönetmeni: Alan Taylorh

Devam Filmi: Thor: Karanlık Dünya

IMDb: 7.0

Thor Trailer – Fragmanı – Klipler – Teaser – Video – Özet

6. Yenilmezler / The Avengers (2012)

Dr.Selvig SHIELD binasında Nick Fury izninde Tesseract üzerinde deneyler yapmaktadır. Tesseract gezegenler arası bir kapı açar ve kapıdan Loki girer. SHIELD ajanlarına saldırır. Tesseractı asasına koyar. Asasıyla Dr.Selvig ve Hawkeye’ı etkisi altına alır. Tesseract tüm SHIELD binasını yıkacak bir patlama yaratır. Fury, Ajan Coulson ve Maria Hill güçlükle kaçarlar. Black Widow, Bruce Banner ile görüşerek dünyadaki tehditten bahseder ve Tesseract’i bulmakta kendilerine yardım etmesini ister. Fury, Kaptan Amerika ile görüşür, Ajan Coulson Demir Adam ile. Loki bu arada uzaylı bir ırkla tesseractı verme sözü karşılığında dünyaya saldırmaları için anlaşır. Loki Almanya da bir insan grubuna saldırır ve onların kralı olduğun söyler ve önünde eğilmelerini emreder. Kaptan Amerika ve Demir Adam gelir ve Loki’yi yenerek tutsak alırlar. Uçakla üsse dönecekleri sırada Thor gelir ve Loki’yi Asgard’a tutsak götüreceğini söyler ve Loki’yi alır. Demir Adam peşinden gider ve onu engellemek için kapışırlar. Kaptan Amerika gelir ve kavgayı sonlandırır. Thor’a Tesseract’tan bahseder ve böylece Thor da ekibe katılır.

Yönetmeni: Joss Whedon

Devam Filmi: Yenilmezler: Ultron Çağı

IMDb: 8.0

Yenilmezler / The Avengers Trailer – Fragmanı – Klipler – Teaser – Video – Özet

7. Demir Adam / Iron Man 3 (2013)

Tony Stark, sakat bırakan yaralanmaları iyileştirmek için tasarlanan bir deneysel canlandırıcı tedavisi olan Extremis’in mucidi, bilim insanı Maya Hansen’in olduğu 1999’daki bir Yeni Yıl partisini hatırlar. Sakat bilim insanı Aldrich Killian onlara şirketi Advanced Idea Mechanics’de bir yer önerir, fakat Stark, Killian’ı aşağılayarak teklifi geri çevirir.

Yönetmeni: Shane Black

Devam Filmi:

IMDb: 7.1

Demir Adam / Iron Man 3 Trailer – Fragmanı – Klipler – Teaser – Video – Özet

8. Thor: Karanlık Dünya (2013)

Film en başta uzak geçmişte Odin’in anlatımıyla başlar: “Işıktan önce karanlık vardı ve bu karanlıktan Kara Elfler çıktı. 5 bin yıl önce, Yakınsama olayı sırasında Aralarında en zâlimleri olan liderleri Malekith önderliğinde diğer dünyalara savaş açtılar. Amaçları evreni eskiden olduğu gibi karanlığın egemen olduğu ve kendilerinin egemen olduğu hâle getirmekti. Bunu içinde Malekith güçlerinin ana kaynağı olan sonsuzluk taşlarından Aether’i kullanmaktaydı.” Savaşta Kara Elfler, karanlık madde taşlarını kullanarak savaşçılarından bazılarını Kurse denen süper askerlere de çevirmektedirler. Kara Elfler’in gezegeni Svartalfheim’deki Çatışmada Odin’in babası Kral Borr liderliğindeki Asgardlılar, Kara Elfler’e üstün gelirler ve Aether’i ele geçirirler. Malekith, yardımcısı Algrim ve bir grup adamıyla birlikte gizli uzay gemisinde saklanır ve halkının geri kalanını ölüme terk eder. Borr, Aether’in çok tehlikeli ve yok edilemez olduğunu bildiği için onun dünyaya götürülüp saklanmasını emreder. Malekith ve adamları taş yeniden bulununca uyandırmak üzere programlanan uzay gemisinin içinde uykuya yatarlar.

Yönetmeni: Alan Taylor

Devam Filmi: Thor: Ragnarok

IMDb: 6.8

Thor: Karanlık Dünya Trailer – Fragmanı – Klipler – Teaser – Video – Özet

9. Kaptan Amerika: Kış Askeri (2014)

Nick Fury, Kaptan Amerika’ya algı projesi adını verdikleri bir projeden söz eder. Helikopterler gökyüzüne sabitlenecek, dakikada 1000 düşman öldürme yeteneğine sahip olacak ve düşmanı DNA’sından tanıyarak etkili bir koruma aracı olarak kullanılacaktır. Steve, bu fikre sıcak bakmaz. Nick Fury proje ile ilgili dosyaları görmek istediğinde yetkilerinin kaldırıldığını öğrenir. Kimin yetkisi ile olduğunu sorunca bilgisayar “Nick Fury” diye söyler. Ortada bir oyun döndüğünü anlayan Fury, S.H.I.E.L.D patronuna algı projesini bir süre ertelemesi gerektiğini söyler. Yolda giderken silahlı saldırıya uğrar. Kovalamaca uzunca sürer; ta ki gizemli bir asker tarafından vurulana kadar. Yine de yaralı olarak kaçmayı başarır.

Yönetmeni: Anthony Russo – Joe Russo

Devam Filmi: Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı

IMDb: 7.8

Kaptan Amerika: Kış Askeri Trailer – Fragmanı – Klipler – Teaser – Video – Özet

10. Galaksinin Koruyucuları (2014)

Peter isimli çocuğun annesi, ölüm döşeğindedir. Ölmeden ona babasının saf ışıktan oluşmuş bir melek olduğunu söyler. Peter, ağlayarak odadan çıkar ve bir uzay gemisi tarafından kaçırılır. Yıllar sonra Peter bir küreyi çalmak için terk edilmiş bir gezegene gider. Küreyi alır ancak kürenin peşinde başkaları da vardır. Peter (Star Lord)’a saldırırlar ama Peter küre ile kaçmayı başarır. Nova başkenti Xandar’a gelen Peter’ı orada başkaları da takip etmektedir. Bir ekip olarak Rocket Racoon ve Groot ödül için peşlerindeyken Kürenin Ronan’a geçmesini engellemek isteyen Gamora da ayrıca peşindedir. Üçlü arasında bir kovalamaca ve kavga başlar. En sonunda Nova Corps gelerek hepsini hapse gönderir. Hapiste Gamora’ya saldıranlar olur ama Drax engeller ve Ronan’ın ailesini öldürdüğünü ve Ronan’a bağlı Gamora’yı kendisinin öldürebileceğini söyler. Gamora Ronan’ın ailesi olmadığı ve ona karşı olduğunu söyler.

Yönetmeni: James Gunn

Devam Filmi: Galaksinin Koruyucuları 2

IMDb: 8.0

Galaksinin Koruyucuları Trailer – Fragmanı – Klipler – Teaser – Video – Özet

11. Galaksinin Koruyucuları 2 (2017)

Galaksinin Koruyucuları 2‘de Koruyucular Peter Quill‘e babası hakkında daha fazla bilgi öğrenmesi için yardımcı oluyor.

Yönetmeni: James Gunn

Önceki Filmi: Galaksinin Koruyucuları

IMDb: 7.6

Galaksinin Koruyucuları 2 Trailer – Fragmanı – Klipler – Teaser – Video – Özet

12. Yenilmezler: Ultron Çağı (2015)

Tony Stark etkin olmayan Ultron adlı barış koruyucu bir programı çalıştırınca, işler ters gider ve Dünyanın En Güçlü Kahramanları olan Demir Adam, Kaptan AmerikaThor, Hulk, Kara Dul ve Şahingöz, gezegenin kaderi tehlikedeyken zorlu bir sınavdan geçerler. Yenilmezler, birden ortaya çıkan Hain Ultron’un korkunç planını hayata geçirmesini engellemek zorundadır, böylece huzursuz ittifaklar ve beklenmedik aksiyonlar evrensel bir maceraya zemin hazırlar.

Yönetmeni: Joss Whedon

Devam Filmi: Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı

IMDb: 7.3

Yenilmezler: Ultron Çağı Trailer – Fragmanı – Klipler – Teaser – Video – Özet

13. Ant-Man (2015)

Boyunu küçülterek gücünü arttırma gibi inanılmaz bir kabiliyete sahip olan uzman hırsız Scott Lang, içindeki kahramanı kucaklamalı ve akıl hocası Dr. Hank Pym’e, Ant-Man kostümünün ardındaki sırrı, yükselen tehlikelere karşı koruması konusunda yardım etmeli. Tüm engellere rağmen, Pym ve Lang dünyayı kurtaracak bir plan yapmak zorundalar.

Yönetmeni: Peyton Reed

Devam Filmi: Ant-Man ve Wasp

IMDb: 7.3

Ant-Man Trailer – Fragmanı – Klipler – Teaser – Video – Özet

14. Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı (2016)

Marvel’in “Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı” adlı filminde Steve Rogers’ı, insanlığı koruma yolunda görevlerine devam ey kötü sonuçlanınca, politik güçler Yenilmezler’in bir otorite tarafından takip edildiği ve yönlendirildiği bir sistem kurulması için baskı yaparlar. Bu durum Yenilmezler’in fikir ayrılığına düşerek iki gruba ayrılmasına neden olur. Bunlardan biri Steve Rogers (Kaptan Amerika)’ın önderliğinde, Yenilmezler’in hükûmet baskısı olmaksızın özgür bir biçimde insanlığı korumaya devam etmesini savunan grup, diğer tarafta ise Tony Stark’ın şaşırtıcı bir biçimde hükûmet kontrolünü ve müdahalesini destekleyen ikinci gruptur.

Yönetmeni: Anthony Russo – Joe Russo

Önceki Filmi: Kaptan Amerika: Kış Askeri

IMDb: 7.8

Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı Trailer – Fragmanı – Klipler – Teaser – Video – Özet

15. Örümcek-Adam: Eve Dönüş (2017)

New York Savaşı’nın ardından, şehirdeki uzaylı ve diğer yabancı materyallerin toplanması görevi Stark Endüstrileri ve ABD hükûmeti ortak iştiraki olan Hasar Kontrol Merkezi tarafından üstlenilmişti. Bu sırada işten kovulmanın verdiği öfkeyle Toomes, çalışanlarını Chitauri teknolojisini teslim etmemeye ve bu teknolojiyi gelişmiş silahlar üretmek ve üretilen silahları satmak için kullanmaya ikna eder. Bundan sekiz yıl sonra Peter Parker, Berlin’deki bir iç karışıklığa yardımcı olması adına Stalk tarafından Yenilmezler’e çağrılır. Ancak Stalk’ın ona henüz bir Yenilmez olmaya hazır olmadığını söylemesi üzerine Parker Midtown High School’daki eğitimine devam eder. Parker, Örümcek Adam olarak suçla mücadele faaliyetlerine daha fazla odaklanmak adına okulunun akademik dekatlon ekibinden ayrılır. Bu sırada en iyi arkadaşı Ned, Parker’ın gizli kimliğini keşfetmiştir.

Yönetmeni: Jon Watts

Devam Filmi: Örümcek-Adam: Evden Uzakta

IMDb: 7.4

Örümcek-Adam: Eve Dönüş Trailer – Fragmanı – Klipler – Teaser – Video – Özet

16. Doktor Strange (2016)

Doktor Stephen Strange işinde oldukça başarılı olan bir beyin cerrahıdır fakat korkunç bir trafik kazasından sonra ellerini düzgün kullanamaz hale gelir. Çaresiz duruma düşen Strange, Jonathan Pangborn adındaki belinden aşağısı felçli bir hastanın mucizevi bir şekilde iyileştiğini öğrenir ve Pangborn, Strange’i Himalayalar‘da bulunan Kamar-Taj’a yönlendirir. Burada Kadim Kişi (Ancient One) ve onun öğrencileri ile tanışan Strange’i hiç tahmin etmediği bir macera beklemektedir.

Yönetmeni: Scott Derrickson

Devam Filmi:

IMDb: 7.5

Doktor Strange Trailer – Fragmanı – Klipler – Teaser – Video – Özet

17. Thor: Ragnarok (2017)

ThorAsgard‘ın Ragnarök karşısında kaderine terk edilmesi nedeniyle savaşmak zorunda kalmış ve kendini tanrılar arasındaki savaşın ortasında bulmuştur. Bu kez savaşacağı düşmanları Surtur ve Muspellheim‘ın Ateş Devleri‘dir. Ayrıca Odin’in kızı, ölüm tanrıçası Hela da filmde yer almaktadır. Bu savaşta Hulk ve Dr.Strange de Thor’un yanında yer almaktadır.

Yönetmeni: Taika Waititi

Önceki Filmi: Thor: Karanlık Dünya

IMDb: 7.9

Thor: Ragnarok Trailer – Fragmanı – Klipler – Teaser – Video – Özet

18. Black Panther (2018)

Babasının ölümünün ardından tahta sahip çıkmak isteyen prens T’Challa, teknolojik açıdan oldukça gelişmiş olan ülkesi Wakanda’ya geri döner. Döndüğünde ihanet ve tehlikeyle burun buruna gelen genç kral, iç karışıklık çıkmadan ülkesini korumak ve düşmanlarını yenmek üzere harekete geçer.

Yönetmeni: Ryan Coogler

Devam Filmi:

IMDb: 7.3

Black Panther Trailer – Fragmanı – Klipler – Teaser – Video – Özet

19. Avengers: Sonsuzluk Savaşı (2018)

Sonsuzluk taşlarının peşine düşen Thanos, şu zamana kadar dünyanın uğradığı en büyük tehdidi oluşturmuştur. Steve Rogers ve Tony Stark arasında geçen olayda ikiye bölünen süper kahramanlar, bu tehdit karşısında yeniden bir araya gelerek güçlerini birleştirmeye karar verir. Dünyanın kaderi artık bu savaşın sonucuna bağlıdır.

Yönetmeni: Anthony Russo – Joseph Russo

Devam Filmi: Avengers: Endgame

IMDb: 8.4

Avengers: Sonsuzluk Savaşı Trailer – Fragmanı – Klipler – Teaser – Video – Özet

20. Ant-Man and the Wasp (2018)

Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı” filminin ardından ev hapsinde olan Scott Lang hem baba hem Süper Kahraman olarak seçimlerinin sonucuyla uğraşmaktadır. Bir yandan ev yaşamıyla Ant-Man olarak sorumluluklarını dengede tutmaya çalışırken, acil bir görevle birlikte Hope Van Dyne ve Dr. Hank Pym ile karşı karşıya kalır. Scott bir kez daha kostümünü giymek ve geçmişin sırlarını ortaya çıkarmak için Wasp ile omuz omuz savaşmayı öğrenmek zorundadır.

Yönetmeni: Peyton Reed

Önceki Filmi: Ant-Man

IMDb: 7.0

Ant-Man and the Wasp Trailer – Fragmanı – Klipler – Teaser – Video – Özet

21. Captain Marvel (2019)

Captain Marvel, Marvel Comics karakteri Carol Danvers’tan uyarlanan 2019 yapımı Amerikan süper kahraman filmidir. Marvel Studios tarafından yapımı üstlenilen ve Walt Disney Studios Motion Pictures tarafından dağıtılan film, Marvel Sinematik Evreni kapsamındaki yirmi birinci filmdir. Anna Boden ve Ryan Fleck tarafından yazılıp yönetilen filmin senaryosuna Geneva Robertson-Dworet de katkı sağladı. Filmin başrollerinde Brie Larson, Samuel L. Jackson, Ben Mendelsohn, Djimon Hounsou, Lee Pace, Lashana Lynch, Gemma Chan, Annette Bening, Clark Gregg ve Jude Law yer almaktadır. Konusu 1995’te geçen film, Danvers’ın Captain Marvel’a dönüşme sürecini anlatmaktadır.

Yönetmeni: Anna Boden ve Ryan Fleck

Devam Filmi:

IMDb: 6.8

Captain Marvel Trailer – Fragmanı – Klipler – Teaser – Video – Özet

22. Avengers: Endgame (2019)

Avengers: Endgame, Marvel Comics’in İntikamcılar adlı süper kahraman grubundan uyarlanan ve Marvel Studios tarafından yapımı üstlenilen ABD süper kahraman filmi. 2018 yapımı Avengers: Sonsuzluk Savaşı filminin devamı niteliğinde olup yirmi ikinci Marvel Sinematik Evreni filmidir. Film, ABD’de 26 Nisan 2019’da vizyona girdi. 21 Temmuz tarihiyle elde ettiği 2,79 milyar dolar hasılatla tüm zamanların en yüksek hasılatını yapan film oldu.

Yönetmeni: Anthony Russo – Joseph Russo

Devam Filmi:

IMDb: 8.4

Avengers: Endgame Trailer – Fragmanı – Klipler – Teaser – Video – Özet

23. Spider-Man: Far from Home

Örümcek-Adam: Evden Uzakta

Nick Fury ve Maria Hill, Ixtenco, Meksika’da gerçekleşen ve doğal olmayan bir fırtınayı araştırırken Toprak Elementi ile karşılaşırlar. Süper güçlere sahip Quentin Beck, bu elementi yenmek için olay yerine gelir ve galibiyetinin ardından Fury ile Hill tarafından işe alınır. Bu arada New York’taki Midtown Bilim ve Teknoloji Okulu, beş yıl önce Thanos’un eylemleri sonucunda varoluştan silinen, ardından bir grup süper kahraman tarafından geri getirilen öğrenciler için yeniden başlatılan eğitim-öğretim yılının sonuna gelmiştir. Yok olan öğrenciler İntikamcılar sayesinde yaşlanmadan yeniden varolmuşlardır. Ancak bu da yok olmaya uğramayan öğrencilerin beş yaş yaşlandıkları anlamına gelmekteydi.

Yönetmeni: Jon Watts

Devam Filmi: Örümcek-Adam: Eve Dönüş Yok

IMDb: 7.4

Spider-Man: Far from Home Trailer – Fragmanı – Klipler – Teaser – Video – Özet

24. Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi ve On Halka Efsanesi

Shang-Chi ve On Halka Efsanesi, Marvel Comics karakteri Shang-Chi’yi temel alan yayınlanacak bir Amerikan süper kahraman filmi. Marvel Studios tarafından üretilen ve Walt Disney Pictures tarafından dağıtılan filmin, Marvel Sinematik Evreni’nin 25. filmi olması planlandı. Film Destin Daniel Cretton tarafından yönetildi, senaryosu David Callaham’a aitti ve başrolleri Simu Liu ve Tony Leung canlandırdı.

Shang-Chi’ye dayanan bir film fikri 2001’den beri geliştiriliyordu, ancak proje üzerinde ciddi bir çalışmaya Callaham’ın 2018’deki işe alımına dek başlanmadı. Cretton 2019’un başlarında başrolünü Asyalı bir oyuncunun canlandırdığı ilk Marvel filmi olma yolunda hızla ilerleyen filmin projesine katıldı. Filmin adı ve ana oyuncu kadrosu Temmuz ayında açıklandı ve filmin Mandarin (Leung) ve MSE genelinde görünen On Yüzük organizasyonuyla olan bağlantısını ortaya çıkardı. Çekimler Şubat 2020’de Avustralya’da başladı ve COVID-19 pandemisi nedeniyle Mart ayında beklemeye alındı. Yapım Temmuz ayının sonundan Ağustos 2020’nin başlarına kadar devam etti. Los Angeles’ın da başka bir çekim yeri olması bekleniyor.

Dördüncü evrenin bir parçası olan Shang-Chi ve On Halka Efsanesi’in Amerika vizyon tarihi 3 Eylül 2021 olarak planlandı.

Yönetmeni: Destin Daniel Cretton

Devam Filmi:

IMDb: 7.4

Shang-Chi ve On Halka Efsanesi Trailer – Fragmanı – Klipler – Teaser – Video – Özet

25. Eternals

Ebediler

Eternals, (Türkçe: Ebediler) 5 Kasım 2021 tarihinde vizyona giren ABD yapımı, Marvel Comics’in yayınladığı Eternals isimli çizgi romandan uyarlanan ve Marvel Studios tarafından yapımı üstlenilen yirmi altıncı Marvel Sinematik Evreni süper kahraman filmi. Yönetmenliğini Chloé Zhao’un yaptığı, başrollerini Angelina Jolie, Richard Madden, Kumail Nanjiani, Lauren Ridloff, Brian Tyree Henry, Salma Hayek, Don Lee ve Lia McHugh’un paylaştığı filmin konusu ise tıpkı çizgi romanında olduğu gibi fantastik güçlere ve çok uzun yaşamlara sahip olan eski bir insan ırkını konu alacaktır.

Yönetmeni: Chloé Zhao

Devam Filmi:

IMDb: 6.3

Eternals Trailer – Fragmanı – Klipler – Teaser – Video – Özet

26. Spider-Man: No Way Home

Örümcek-Adam: Eve Dönüş Yok

Örümcek-Adam: Evden Uzakta’daki (2019) olayların ardından, Peter Parker’ın hayatı ve itibarı, kimliğinin Mysterio tarafından ifşa edilmesiyle alt üst olur. Yaşananları düzeltmek için gereken her şeyi denemek adına Doctor Strange’den yardım isteyen Parker için işler kısa sürede çok daha tehlikeli hâle gelir. Parker, Örümcek Adam olmanın kendisi için ne anlama geldiğini bulmak zorundadır.

Yönetmeni: Jon Watts

Önceki Filmi: Örümcek-Adam: Evden Uzakta

IMDb: 8.4

Örümcek-Adam: Eve Dönüş Yok Trailer – Fragmanı – Klipler – Teaser – Video – Özet


Beğendiğini biliyorum. Hadi arkadaşlarınla paylaş!

0
1 share

Tepkini Çok Merak Ediyorum

Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Sevimli Sevimli
0
Sevimli
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Haykırdım Haykırdım
0
Haykırdım
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Üzgün Üzgün
1
Üzgün
Korkutucu Korkutucu
1
Korkutucu

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Index
Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format