Ana Sayfa Test Kült Filmler Konusunda Ne Kadar Bilgilisin?

Kült Filmler Konusunda Ne Kadar Bilgilisin?

Kült Filmler

Kült filmler deyince insanın aklına bir sürü film geliyor. Biz de senin için Hececiler Test kategorisinde 10 soruluk bir kült filmler testi hazırladık. Aman bunlar ne ki ben daha zor kült filmler testleri gördüm deme… Bazı sorular senin için bile zorlayıcı olabilir. Hazırım diyorsan seni aşağıya alalım. Sonuç ne olursa olsun biz her zaman yanındayız… Kült film dendiğinde aklına her zaman bizim gelmemiz dileğiyle…

Seni Seviyoruz! Bunu Sakın Unutma!

Audrey Hepburn'ün kedi sahibi bir kadını canlandırdığı ve dünyanın en tatlı karakteri olarak karşımıza çıktığı bir film bu. Biraz çılgınlık biraz da aşkın yer aldığı 1966 yapımı kült film sizce nedir?

Correct! Wrong!

Stanley Kubrick'in 1971 yapımı filmiyle karşınızdayız... İyi ve kötünün ayırt edilemez hale geldiği bir toplumda, gençlerden oluşan bir çetenin insanlara uyguladıkları şiddeti ve Alex üzerinden insan doğası ve toplumsal değerlerin çatışmasını konu edinen kült film sizce hangisi?

Correct! Wrong!

Ve bir başka Stenley Kubrick filmi daha... Stephen King'in aynı adlı romanından beyaz perdeye uyarlanan 1980 yapımı filmdir... En fazla çekim tekrarı yapılan kült filmde başrol oyuncusunun baltalı sahnesi tam 127 kere çekilmiştir...

Correct! Wrong!

1959'da, muhafazakar Vermont yatılı okulu olan Welton Academy'de geçen film, öğrencilerine şiir öğretmesiyle ilham veren bir İngilizce öğretmeninin hikayesini anlatıyor... Robin Williams'ın başrolünde oynadığı kült film sizce hangisi?

Correct! Wrong!

Chuck Palahniuk'ın aynı adlı romanından uyarlanmıştır. Sıkıcı bir hayata sahip olan Anlatıcı'nın Tyler Durden ile tanıştıktan sonra değişen hayatını konu edinen kült filmin adı nedir?

Correct! Wrong!

Shawshank Devlet Cezaevi'nde yaklaşık 20 yılını geçiren ve Morgan Freeman'ın canlandırdığı "Red" karakteriyle arkadaşlık kuran bankacı Andy Dufresne'in hikâyesini anlatan kült filmi biliyor musun?

Correct! Wrong!

Editör arkadaşımız Quentin Tarantino'nun kült filmlerini bilmeyen yoktur diye düşünmüş olacak ki sizlere bu sahneyi sorma gereksinimi duydu... 1994 Cannes Film Festivali'nde en iyi film ödülü olan Altın Palmiye Ödülü'nün sahibi sizce hangisi?

Correct! Wrong!

Quentin Tarantino demişken ıslık sesiyle kulağımızda yankılanan bu filmi de eklemesek olmazdı... Tek başına intikam timi görevini üstlenen ablamızın yer aldığı kült filmin adı neydi?

Correct! Wrong!

Bu psikopat bakış bir zamanlar hepimizin hafızasına kazınmıştı... Seri katil Hannibal Lecter'ın olduğu filmi diyorum hani... Peki siz bu kült filmin adını biliyor musunuz?

Correct! Wrong!

Tarih falan bir yana. Şu sahneyi gördüğünüzde replikler sizin de kulağınızda yankılanmadı mı? Haydi bu son olsun... Bu film neydi peki?

Correct! Wrong!

Kült Filmler Konusunda Ne Kadar Bilgilisin?
Gerçekten Bu Kadar Çok Film İzlemiş Olamazsın!

Ayakta alkışlıyorum... Editör ekibimiz bile bu filmleri tek bakışta bilemedi... Gerçekten film kurdu denildiğinde senin adın yankılanmalı kulaklarda... Engin film bilgilerini bizlerle de paylaşmak için "iletisim@hececiler.com" adresimize mail atar mısın?
Bizce Başarılı Bir Sonuç!!

Hiç moralini bozma... Bizim sitemizde bir editör senden daha kötü bir skora imza attı... Emin ol sen çok daha iyisin... Her filmi de aklında tutamıyor tabii insan. Olsun sen izlemekten vazgeçme... Bizim de izlememizi istediğin bir film varsa yorumlara yazabilirsin. Yok efendim herkes görmesin ben sadece size söyleyeceğim diyorsan "iletisim@hececiler.com" adresimize mail atar mısın?
Ah Be Kuzum! Sen Film Diye Bunca Zaman Ne İzledin?

Bizi şaşırttın. O bilgi dolu gözlerle cevapladığın sorularda yaptığın yanlışlar için sen de bizim kadar üzülmüşsündür eminim... Olsun bu bir son değil bizce yeni bir başlangıç... Kült film dendiğinde herkesin aklına belki bunlar gelmez ama bizden sana tavsiye bunlara da bir göz atmalısın. Senin de bizler için tavsiyen varsa "iletisim@hececiler.com" adresimize mail atar mısın?

Kült Filmler Testi bitti. Ama bir dur be sayın okuyucu… Diğer editörümüz de senin için eğlenceli bir test hazırladı. Ona da şuradan ulaşabilirsin… Teşekkürler şimdiden… Şans her zaman seninle olsun…

Önceki İçerikHarry Potter Filmlerine Ne Kadar Hakimsiniz?
Sonraki İçerikKimine Vazgeçilmez, Kimine İhtiyaç. Peki Otomobilleri Ne Kadar Tanıyoruz?
Elif Aybüke Ural
Biraz yazar, biraz muhabir, biraz da deli dolu bir editör… Kısacası kendine yazar bir şahsiyet… En çok da yazılarına yapılan yorumları okumayı sever…

Yorumunuzu Bekliyoruz