Ana Sayfa Genel Bebeklere Hepatit B Aşısı Yerine, Covid Aşısı mı? Prof. Dr. Zafer Kurugöl

Bebeklere Hepatit B Aşısı Yerine, Covid Aşısı mı? Prof. Dr. Zafer Kurugöl

22.09.2021 Tarihinde bir televizyon programına katılan ve tartışma yaratacak açıklamalarda bulunan Ege Üniversitesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Zafer Kurugöl, hastanelerde yanlışlıkla 6 aylık bebeklere hepatit B veya kızamık aşıları yerine Covid-19 aşısı yapıldığını iddia etti. Sağlık bakanlığı tarafından açıklama ile ilgili soruşturma başlatıldı.

Tartışma yaratan açıklamaların devamında ise hiçbir yan etki olmadığını, hatta antikor sağladığını dile getirdi. Bu konu ile ilgili sözlerinin sonuçlarını ünlü bir tıp dergisinde yayınlanacağını söyledi. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Sağlık Bakanlığı tarafından bu açıklamalarla ilgili araştırma yapılmaya ve soruşturma başlatıldığını da eklemek isteriz.

Bir televizyon programında konuşan Prof. Dr. Zafer Kurugöl, Temmuz 1 tarihinde İzmir ilinin dışında bir merkezde, hepatit B aşısı yerine Covid-19 aşısı yapıldığını ekledi. Prof. Dr. Zafer Kurugöl “Bu yargıya intikal etmiş, sağlık müdürlüğü tarafından soruşturması yapılan bir durum. Kurumlar tarafından incelenmektedir” dedi.

Ağzımızın açık kalarak izlediği o program,

Önceki İçerikiOS 15 Güncellemesi Yayınlandı. Yenilikler, Hatalar ve Sorunları Neler? iPhone
Sonraki İçerikBedava! Instagram Takipçilerinizi Katlayın. Tamamen Organik.
Kerem Aydoğdu
Web Yazılımcısı ama tasarlamayı en sevenlerden. html ile başlatır css ile bitirir. SEO ile kafayı bozan bu kişiliğin en sevdiği, yazılarına yorum yapılması 🙂

Yorumunuzu Bekliyoruz